Niepubliczne przedszkole ekologiczne Ekoludek w Lodzi

Zdrowe jedzenie

 

EKOLUDEK_Niepubliczne_przedszkole_ekologiczne_Lodz_Warzywa.jpg
 
Carrots.png
 
 

Zdrowe jedzenie

Temat żywienia jest dla nas jednym z priorytetów, uważamy, że zdrowe żywienie jest podstawą właściwego rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka.
Smaczne i zdrowe posiłki przygotowywane są specjalnie dla naszej placówki, przez wyspecjalizowaną firmę zewnętrzną, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Zawierają dużo warzyw, owoców, kasz oraz pieczywo z pełnego ziarna. Staramy się aby produkty wykorzystywane w naszym menu nie zawierały szkodliwych konserwantów oraz barwników. 

Dzieci w naszym przedszkolu otrzymują 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad dwudaniowy oraz dwa podwieczorki + napoje i zdrowe przekąski w ciągu dnia – jabłka, marchewki, gruszki). W naszym przedszkolu obok diety tradycyjnej umożliwiamy zamawianie posiłków m.in. wegetariańskich, bezmlecznych, bezglutenowych czy bezjajecznych. Od 2018 roku dostępna jest również dieta ekologiczna.

 

Akademia Gotowania

Od 2011 roku zachęcamy dzieci do zdrowego jedzenia również poprzez wspólne gotowanie potraw. Mali Kucharze w fartuchach i czapkach kucharskich przyrządzają zdrowe sałatki, pasty czy zagniatają zbożowe ciastka.

 
 
Apples.png