Niepubliczne przedszkole ekologiczne Ekoludek w Lodzi

 O nas

IMG_3598.JPG
 

NASZA HISTORIA

Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne EKOLUDEK powstało, gdy  szukaliśmy przedszkola idealnego – nastawionego na swobodny rozwój dziecka, w duchu empatii, dbającego o kontakt z naturą, położonego poza miastem, wśród zieleni, ale na tyle blisko, by można do niego dotrzeć bez większych problemów. Niestety, a może na szczęście, nie znaleźliśmy wtedy takiego miejsca, więc podjęliśmy decyzję o stworzeniu wymarzonego przedszkola. Był rok 2008, kiedy Ekoludek został wpisany do ewidencji przedszkoli niepublicznych Gminy Nowosolna nr 1/2008.


 
 
Houses.png
 
Promowanie świadomości ekologicznej oraz rozwijanie wewnętrznego potencjału dzieci w duchu komunikacji empatycznej
— Nasza Misja
 
Bear.png
 
 

nasz profil

Ekoludek to przedszkole o profilu ekologicznym, położone na urokliwej działce w Natolinie (gm. Nowosolna koło Łodzi). Ekoludki  codziennie wychodzą na dwór, poznają tu wartości ważne dla ochrony środowiska, a w odkrywaniu przyrody pomocny jest duży teren zielony naszego ogrodu oraz zagroda z królikami. Przedszkole jest kameralne, uczęszcza do nas 40 dzieci, które podzielone są na trzy małe. Dzieci uczą się wrażliwości na otaczający je świat, współpracy w grupie, jak i samodzielności. Tworzymy im warunki, by rozwijały się w indywidualnym rytmie, aby rosły w przekonaniu, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, że są wartościowymi ludźmi tacy jacy są. Bliskie są nam założenia komunikacji empatycznej oraz praktykowanie uważności, dzięki czemu Ekoludki bawią się i uczą w atmosferze wzajemnego zrozumienia, bez rywalizacji, szanując wzajemnie swoje uczucia i potrzeby.


 
 
 

Nasza kadra

Nasz kadra przedszkola, to osoby wybrane spośród najlepszych nauczycieli, na jakich trafiliśmy podczas rozmów rekrutacyjnych. To osoby z wykształceniem kierunkowym (pedagogika przedszkolna), kwalifikacjami potwierdzonymi dyplomami i certyfikatami, a co najważniejsze wykonujące swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. 

 
EKOLUDEK_Ekologiczne_Przedszkole_Prywatne_Lodz_Agnieszka_Chojnacka.png
EKOLUDEK_Ekologiczne_Przedszkole_Prywatne_Lodz_Marcin_Gawinski.png

Założyciele

Założycielami przedszkola są Agnieszka Chojnacka i Marcin Gawiński, dla których jest ważne by dzieci rozwijały się w bliskim kontakcie z przyrodą. Są propagatorami rodzicielstwa bliskości, komunikacji empatycznej, uważności i zdrowego odżywiania.  

 
bios4.png

dyrektor dydaktyczny

Pani Ewa Szewców - Ładno – dba o to, aby jakość naszych działań była na jak najwyższym poziomie. Jest dyrektorem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu placówkami oświatowymi, a przede wszystkim doskonałym nauczycielem. Napisała autorski Program Ekologiczny dla naszego przedszkola. 

 
coming-soon-placeholder.jpg

nauczyciel kontraktowy

Pani Julita Wielgo – uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do świata, jej prace plastyczne niejednokrotnie ozdabiały nasze sale i uroczystości przedszkolne.

EKOLUDEK_Ekologiczne_Przedszkole_Prywatne_Lodz_Izabella_Hoffmann.png

nauczyciel kontraktowy

Pani Izabella Hoffmann – dzięki jej zaangażowaniu otrzymaliśmy Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi. Systematycznie buduje w dzieciach postawy proekologiczne prowadząc zajęcia ekologiczno-przyrodnicze. Szybko odczytuje emocje i potrzeby dzieci, obdarzając je empatią. Specjalizuje się w sztuce origami i zajęciach z kinezjologii edukacyjnej. 

 
EKOLUDEK_Ekologiczne_Przedszkole_Prywatne_Lodz_Kamila_Lipiecka.png

nauczyciel stażysta

Pani Kamila Lipiecka – swoim ciepłem szybko zaskarbia sobie serca dzieci,  wspólnie tworząc nieszablonowe prace plastyczne i czytając na dywanie opowiadania.


EKOLUDEK_Ekologiczne_Przedszkole_Prywatne_Sylwia_Boberek.png

nauczyciel kontraktowy

Pani Sylwia Boberek (nauczyciel kontraktowy, w trakcie awansu na nauczyciela mianowanego) – z jej rąk powstają co chwila nowe pomoce do pracy z materiałem Montessori, a w ostatnim czasie cały szereg ćwiczeń uważności. Nasz specjalista od tworzenia wspólnie z dziećmi opowieści i ich wydawania w postaci książek.

 
coming-soon-placeholder.jpg

wsparcie

Nie zapominamy również o cennym wsparciu Pani Renaty i Ewy, które codziennie pomagają nam podczas posiłków czy przy wyjściu na plac zabaw, dbają także o czystość naszego przedszkola.